Přátelé, kamarádi, naši příznivci a příznivci jedné stopy...

 

Kdo z Vás byl někdy na Zahájení sezóny, tématickém Ukončení sezóny na „Béčku“, nebo Motoplese,  mohl  z našich úst slyšet, že peníze, které nám přinesete, a které u nás utratíte na námi pořádaných akcích si nenecháváme jen pro sebe, ale každý rok chceme podpořit někoho, kdo peníze potřebuje víc, než mi samotní. Každý z nás, kdo se okolo pořádání  těchto akcí motá má své zaměstnání, a proto neděláme tyto akce pro zisk, ale peníze vydělané posíláme dál. Naše akce pořádáme výhradně za účelem Vás pobavit a hlavně z lásky k motorkám a celkově k tomuto životnímu stylu. Máme radost, že se k nám vracíte, a že se Vám naše akce líbí. Je to i tím, že se nesnažíme o žádnou komerci, ale spíš o to, aby jste se na našich akcích cítili jako doma, popř. jako u dobrého kamaráda na pivě.

Letošní rok jsme se rozhodli Vašimi penězi podpořit malého Matyáše, který bojuje s vážnou nemocí. Samotná rodina nechce jejich příběh nikterak medializovat a tak jsme jejich přání samozřejmě respektovali. Malý Mates je syn kolegy jednoho z nás, tudíž víme, že finanční příspěvek nebude nikterak zneužit a bude použit třeba na výlet do ZOO a zbyde ještě na zmrzku.  Byť jsme chtěli přispět podstatně větší částkou, aby mohla rodina dopřát Matesovi většího komfortu, letošní počasí nám udělalo čáru přes rozpočet a tak počet lidí na Zahájení byl menší, než na který jsme každoročně zvyklí. Po uhrazení všech nákladů včetně nesmyslných poplatků společnosti „ochraňující autory“ jsme na začátku prázdnin předali peníze rodičům. 

Tímto opět děkujeme Vám všem, kteří se našich akcí zúčastňujete a svojí přítomností přispíváte na dobrou věc!  

Kolikrát jsme si říkali, že toho necháme. Lidí, kteří chtějí pomoci je jak šafránu, každý z nás má rodinu a volného času minimum. Pak ale od Vás slyšíme slova, která nám nalejí benzín do nádrží slovy:“ Hoši díky, bylo to super!!! Za rok zas!“

No a skončete s tím …

 

 

S dokonalou úctou, spoustu pěkných zážitků kolečkama dolů přeje tým MOTOTŘEBÍČ!

Aktuality a novinky

  • konečne je tu finální verze našich stránek
  • připravujeme registraci a uživatelskou sekci
  • a těšit se můžete na zajímavou novinku

Přidané galerie, články, videa...

Je 22. dubna, otevření motorkářské sezony pro rok 2017. Dalo by se předpokládat, že v tak pokročilou dobu sedneme na svoje odpočaté stroje oblečeni na lehko se slunečními brýlemi, ale protože tentokrát, pořadatelé,  vzali za patrony Pankráce, Serváce, Bonifáce a pochcanou Žofku vyšlo počasí podle toho.

Na náměstí se sešlo, vlastně sjelo asi osmdesát strojů a stejný počet fandů a zvědavců, nic moc, ale vzhledem k vývoji počasí to byla síla. Trvale deštivo, teplota celých plus tři a to byl důvod, že se dostavili ti, co to opravdu milují. Nálada na náměstí v pohodě a s kelímkem teplé čokolády od Malenů, jsem se zapojil do hovorů v jedné stopě s kamarády všech značek a kubatůr. Klasické tipy na super vyjížďky, pohodové kempy a hodnocení stavu vozovek u nás a u sousedů.

Sotva jsme postřehli, že mrholení přešlo na jarní deštík, který přesně ve tři hodiny odstartoval spanilou jízdu, z náměstí na výpadovku směr Dukovany, vlastně Dalešice, kde jsme to vohnuli na Stropešín po mostě na druhý břeh přehrady na Třesov zde deštík přidal na síle a u nájezdu na hlavní, u nových Okareckých rybníků to bylo docela hustý, jednak déšť a chuť být co nejdřív ze sedla a v suchu nám podle toho upravil cestovní rychlost domů, do cihelny.

Jízda proběhla v pohodě a bez kolizí, za co je potřeba poděkovat pořadatelům a domluvené pomoci policie která na exponovaných křižovatkách umožnila nerušený průjezd. Skutečně pomáhali a chránili, ale nedělám si iluze, po zbytek roku budou prudit.

Po příjezdu na základnu (cihelnu) asi každý využil teplé občerstvení v podobě bohatého výběru jídel například super živáňská, nebo bramboráky jako od maminky. Ti co byli promoklí se částečně mohli obléknout u ROD Custom Collekcion a o zábavu venku bylo postaráno, již klasickou soutěží hod klikou nebo setrváken na starou káru (Sejmi tu káru klikou). Tentokrát to byl zástupce Francie, který pohodově nepřežil tuto demoliční činnost.

No a v horních sférách budovy to žilo hudbou, pekelnou hudbou, prostě motorkářskou pekelnou jízdou, kde pohonem bylo pivo, k mazání bohatý výběr kořalky a dráha byla aréna naplněná decibely, smysluplnými texty, mistrným ovládáním nástrojů a skoro kaskadérskými tanečními kreacemi. Před jednou hodinou to chtělo přecentrovat, trochu jsem vypadl z dráhy a nechal se raději odvézt do depa.

Ti stateční to táhli do rána a potom poklízeli následky této náročné akce. Škoda, že nevyšlo počasí, nebo že jsme měkejši, které odradí pár kapek vody a trocha chladu a raději sedí ve svých křeslech před televizí, která jim leje do hlav samé kraviny. Kde jsou ti trempové, junáci, chataři a ostatní milovníci volného života? Někdy jsem rád, že jsem starý, 

budoucnost nestojí za hovor.

Ale tento víkend se povedl, sešla se pohodová skupina lidí stejných zájmů, která se chtěla bavit a to se povedlo mimo jiné i díky úsilí pořadatelů.

 

Text / foto: Jiří Komoří